Chaos při nákupu vakcín překonal všechny meze

Často se nám zdá, že se celá Evropská unie potácí v problémech při nákupu vakcín. Nejenže to není tak tragické, ale ve srovnání s jihoamerickými zeměmi jsme na tom 100x lépe. Podívejte se, co stalo ve Venezuele.

Tamní vláda je kříženec chytré horákyně s chovanci psychiatrických léčeben. Jak jinak by mohla dopustit, že země s největšími zásobami ropy na světě nemá benzín a ropu musí dovážet. To je ale ještě nic ve srovnání s nákupem vakcín.

Úředníci ministerstva zdravotnictví, kteří mají nákupy na starosti si poněkud popletli pojmy. Španělská vláda totiž nabídla část ze svých zásob vakcín právě této chudé zemi, i když si za to nechala pěkně zaplatit. Problém nastal v komunikaci.

Zdroj: Pinterest

Venezuelští úředníci napsali dopis přímo španělskému předsedovi vlády. Ten ale nevěděl o dohodě mezi ministerstvy obou zemí, a když viděl, že v žádosti je slovo buga, domníval se, že jde o auto. Slovo buga se ve španělštině znamená žihadlo a používá se i ve významu „rychlé auto“. V jihoamerické španělštině může znamenat také injekci. A tak zatímco jedna strana požadovala vakcínu (injekce), druhá si myslela, že chtějí supersporty. Španělská vláda proto zařídila dodávku tisíců vozů značek Ferrari, Bugatti, McLaren a dalších. Celkem za nějakých 500 miliónů dolarů.

Zdroj: El Chigüire Bipolar

Když letadlo přistálo na letišti v Caracasu, moc lidí se ale nedivilo. Jsou zvyklí na okázalý život vládnoucí mafie a tak je nepřekvapilo, že si vozy hned po vyložení z letadla začali rozebírat různí vysocí vládní úředníci a osoby spojené a řidičem autobusu Madurem. Úředníci ministerstva zdravotnictví byli poté vyznamenáni.

1
0

2 thoughts on “Chaos při nákupu vakcín překonal všechny meze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *