Co dělat, když vám přijde účet za energie

Znáte to.  Prostě jste dostali do schránky nebo emailem šťavnatý účet za plyn nebo elektřinu. Sice jste byli ujišťováni dodavatelem, že jejich cena je ta úplně nejlepší a nikdy, vůbec nikdy se nebude zvyšovat, realita je ale jinde. Takže teď asi přemýšlíte o prodeji ledviny nebo stěhování pod most. Máme pro vás ale několik rad, jak toto trauma překonat.

Spojte se s přáteli

Ne proto, že by vám mohli nabídnout soucit a duchovní útěchu, ale proto, že by mohli mít stejný problém. Nic nepotěší tak, jako cizí neštěstí a zjištění, že v tom nejste sami.

Meditujte v zatemněné místnosti

Když zhasnete světla, škvíry utěsníte černou páskou a zabedníte okna zvenku, bude taková tma, že cenu na faktuře nepřečtete. Určitě se vám uleví, tedy aspoň na chvíli.

Zdroj: Snappy Goat

Zvažte přechod mimo síť

Naši předci svítili loučemi nebo později petrolejovými lampami. To by mohlo být celkem zajímavé řešení, pokud budete zároveň připravovat jídlo na ohništi a mýt se v řece.

Zdroj: Wikimedia Commons

Pokuste se zbavit traumatického čtení

To bychom určitě doporučili. Odpojte se od všech sociálních sítí a váš mozek už nebude smažen jako v mikrovlnce. Přestanete se nervovat katastrofickými zprávami a dostávat lajky za to, že jste dostali do takového průseru.

Odreagujte se prací

Práce vždy pomáhala překonat těžké časy. Zkuste například vybudovat protiatomový kryt, postavit iglú nebo mrakodrap ze sirek. Určitě zapomenete na fakturu za energii. Možná, že zapomenete úplně všechno.

0
0

3 thoughts on “Co dělat, když vám přijde účet za energie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *