Do kina jen s potvrzeným IQ testem

Po skipasech, gastropasech a  covidpasech přichází novinka: kinopas. O co přesně půjde, není zatím jasné, ale podle prvních zpráv se jedná o zamezení příchodu do kina divákům s určitou hodnotou IQ.

Jak je již delší dobu zřejmé, filmová produkce se zaměřuje na jednoduché a psychicky nenáročné filmy. Zápletka je obvykle taková, že již 6leté děti, které umí číst a psát, odhadnou po upoutávce celý děj včetně jeho konce.

Divák se nemá zabývat nějakým přemýšlením a bát se, jak to vše skončí a zda nepůjde domů znejistěn v obavách o budoucnost. Těší se na filmy prosté, s předvídatelným dějem a čitelnými postavami (musí být jasné, kdo je padouch a kdo hrdina), tedy na filmy divácky atraktivní. Takové filmy mají zelenou a je jich čím dál více. V podstatě všechny. To plně podporuje myšlenku „hlavně se bavit a pohodička“.

Zdroj: Pixabay

Najdou se však lidé, kteří nejsou spokojeni a požadují tak zvané umění. Chtějí žít v nejistotě od začátku až do konce filmu, zkoumat co udělá ta která postava, zamýšlet se nad existencí lidstva a vůbec tak nějak moc myslet. Takové filmy jsou ale málo navštěvované, tudíž nepřináší dostatečné tržby a co pak mají chudáci filmaři a provozovatelé kin jíst? Proto se takové filmy už v podstatě netočí.

Zdroj: Bing

Je tady ale ještě jeden problém. Když takový „náročný“ divák přijde na podle něj málo chytrý film, bývá rozzloben a píše nenávistné komentáře všude, kam se podíváš. Tomu je potřeba učinit přítrž. Kina spolu s filmovými tvůrci proto přicházejí s řešením. Bude zaveden kinopas, kterým se bude muset návštěvník kina prokázat při vstupu. Zde bude uvedeno potvrzení o absolvování IQ testu, který nesmí být starší než týden. Diváci s vyšším IQ než 69 nebudou do kina vpuštěni. Výjimku mají návštěvníci, kteří mohou prokazatelně doložit příslušnost k hnutí „Země je placatá“. Tím se zajistí klid jak normálním divákům, tak tvůrcům a provozovatelům kin.

0
0

3 thoughts on “Do kina jen s potvrzeným IQ testem

  1. hned bych to zavedl i do parlamentu, vlády a dalších státních institucí, na druhou stranu asi bychom neměli ani vládu ani parlament :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *