Do nemocnic za zábavou

V průběhu pandemie covidu, kdy byly nemocnice přeplněné, personál i pacienti zjistili, že jim chybí nějaké povyražení. Skupiny pacientů, sester a dokonce někteří lékaři žádali důrazně o zlepšení prostředí.

Na základě podnětů se sešla Komise pro trvale udržitelný rozvoj zábavy v nemocničních zařízeních a rozhodla, že změna je nutná. Byl proto zadán rozsáhlý projekt, jehož součástí byli výzkumné práce, analýzy velkých dat, terénní šetření a dotazovací akce. Vše za 132.245.101,66 Kč bez DPH.

Tato částka se může zdát vysoká, ale musíme si uvědomit, kolik hladových krků musí tito badatelé živit. A nesmíme zapomínat na zadavatele (davy úředníků) a také na zprostředkovatele. Takový lobbista je taky jenom člověk a někdo ta Ferrari zaplatit musí, že jo.

Zdroj: UP

Ale k věci. Můžeme konstatovat, že se ty peníze vyplatily. Výsledkem je totiž rozhodnutí o instalaci herních automatů v pokojích s nejméně čtyřmi lůžky. V pokojích s nadstandardní péčí dostanou pacienti navíc herní žetony ve výši 100,- Kč zdarma na každý den pobytu. Předpokladem je vytvoření návyku u pacientů a útrata násobně vyšší, což zajišťuje dobrou návratnost této částky.

Zdroj: Pixabay

V případě nehybných pacientů, tzv. ležáků, bude k dispozici aplikace pro dálkové ovládání automatů a možnost online platby kartou. Na tomto příkladu vidíme, že pokrok nelze zastavit a řítíme se tak kupředu k lepším zítřkům.

3
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *