Hadi a bobři. Hurá na nuda pláž.

Už jsme si zvykli, že někteří lidé nenazývají věci pravými jmény a hledají různá úsloví, aby se vyhnuli pro ně nepříjemným nebo dokonce údajně závadným slovům.

V některých zemích šli tak daleko, že nahrazují i zcela běžná a naprosto nezávadná slova. Takovým příkladem může být nudistická pláž. A nemusíme se poohlížet po nějakých vzdálených destinacích. Například u našich sousedů v Německu jsou nudistické pláže, a obecně naturismus, velmi oblíbené. Možná ale nevíte, že nudistické pláže a potažmo celé toto hnutí je označováno zkratkou FKK, Freikörperkultur, v překladu volná kultura těla.

Zdroj: Depositphotos

Některé země šly ale ještě dále a slova jako naturismu, nudismus a podobná zcela vyloučily ze svých slovníků. Protože však nejde o muslimské země, je koupání naháčů povoleno nebo alespoň trpěno. Proto, aby bylo zcela jasné, kde začíná a končí prostor pro nudisty, vymyslely speciální označení. Hadi pro pány a bobři pro dámy. K tomuto účelu byly také zřízeny značky.

Zdroj: UP

Když pak kráčíte po dlouhé pláži nebo zabloudíte do menších zátok někde u moře, nemůžete se splést. Pokud byste pokračovali dále, nezbývá než sundat plavky a přizpůsobit se. Takovým značkám pak rozumí i negramotní a úchyláci se nemůžou vymlouvat, že jsou tam úplně náhodou.

4
0

1 thought on “Hadi a bobři. Hurá na nuda pláž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *