Potvrzeno, houkání sýčka ohlašuje něčí smrt

Noční houkání sýčka doslova terorizovalo Rogera Millse. V jeho poklidném životě nastal nečekaný zvrat…

Roger Mills žil až do letošního února spokojeným životem ve svém domě na severní okraji kanadského města Vancouver, poblíž jezera Capilano Lake. Řeklo by se, že tak krásné místo u jezera poblíž lesů musí být prostě úžasné. Poklidný život Rogera Millse ale nabral nečekaný obrat.

By Flying Penguin, CC BY-SA 3.0

Několik měsíců ho každou noc rušilo houkání sýčka. Na první pohled banální věc se změnila doslova v posedlost. Každou noc okolo půlnoci začal teror, který končil až se svítáním. Houkání sýčka nebralo konce, měnilo se jeho stanoviště v korunách stromů i na střeše samotného domu. Někdy měl Roger pocit, že se tesklivé houkání ozývá i přímo z parapetů oken. Jeho utrpení sílilo každou probdělou nocí.

Roger Mills se nejdříve svěřil sousedům, poté zkusil přizvat i odborníky z řad ochránců přírody. Ale jako by sýček vždy přesně věděl, co se na něho chystá a kde jsou nastražené odchytové pasti. Nebo snad mohlo být sýčků více najednou? To se už bohužel nedozvíme.

Po tříměsíčním utrpení a probdělých nocích to Roger vzdal. Vzal si život oběšením ve svém domě. Policie šetřením vyloučila cizí zavinění. Jakou magickou moc muselo mít houkání sýčka? Jak donutil spokojeného muže k tak zoufalému činu? To opravdu netušíme. Každopádně noční houkání jako zázrakem ustalo. Je tedy potvrzeno, že houkání sýčka ohlašuje něčí smrt!

0
0

1 thought on “Potvrzeno, houkání sýčka ohlašuje něčí smrt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *