Jak zachránit malé dítě ze spárů tygra. Návod.

Když malý chlapec spadl do výběhu tygrů v zoo v San Antoniu, ošetřovatelé poslali dalších 100 dětí, které pomohly tygry zahnat. Toto neuvěřitelné dobrodružství podává návod, co v takových případech dělat.

Naprosto neuvěřitelné! Zoo si zaslouží bouřlivé ovace za to, že v této strašlivě vypadající situaci podnikla tak rozhodné kroky.

Při návštěvě zoo se svou matkou ztratil v odpoledních hodinách čtyřletý Georg Holder rovnováhu a spadl do klece se třemi dospělými tygry. V tom okamžiku byl ve smrtelném nebezpečí. Ošetřovatelé a pomocný personál jednali rychle a během několika minut vypustili do výběhu dalších 100 dětí, aby pomohli Georgovi v jeho blížícím se boji proti nebezpečným predátorům.

Zdroj: Pixabay

Jakmile vstoupilo dalších sto malých dětí, tygři upadli do chaosu. Začali bezhlavě běhat sem a tam a jejich řev bylo slyšet až u výběhu slonů, kde okamžitě způsobil paniku. Malý Georg měl však při sobě najednou 100 kamarádů podobného věku, kteří byli ochotni pomoci. To jeho matku výrazně uklidnilo. Stádo dětí se ukázalo jako účinná zbraň proti nenasytným samcům. Záchranné práce tak zafungovaly. Tygři sice dokázali ukořistit několik desítek dětí, ale ne všechny. Pro tygry toho bylo prostě příliš. Pracovníci zoo tak měli čas malého chlapce vytáhnout.

Zdroj: The Denver Post

Ve stejné době se v panice ocitnuvší sloni prorazili zábrany a zběsile obkroužili svůj pavilon. Během této cesty padlo za oběť asi 30 návštěvníků, avšak žádné dítě. Nezbývá než gratulovat k záchraně života Georgíka a vyjádřit jisté politování nad vedlejšími, i když nutnými, ztrátami.

0
0

5 thoughts on “Jak zachránit malé dítě ze spárů tygra. Návod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *