Když je nablízku blbec, je potřeba schovat zelí

Vědci v USA přišli se zajímavým zjištěním. Když máte doma hlávku zelí a někde blízko ní se vyskytne blbec, může zelí shnít.

Zdroj: Pixabay

My v české kotlině máme zelí rádi. Klasika naší kuchyně vepřo-knedlo-zelo nebo další oblíbené jídlo kachna s karlovarským knedlíkem a k tomu červené zelí je toho důkazem. Kvalitní zelí ale není jen tak. Zdálo by se, že ho stačí koupit a uložit někam na tmavé místo (do ledničky radši ne). Jenže, co když je nablízku blbec? To pak je každá rada drahá.

Naštěstí máme řešení podložené výzkumem. Existuje několik míst, kam je možné zelí před blbcem schovat. Například do písku a nejlépe po hodně velkou vrstvu písku. K tomu jsou nejvhodnější pyramidy. Ostatně faraóni nikam jinam zelí nedávali.

Zdroj: Pixabay

Jinou vhodnou skrýší může být hadr na podlahu. Jeho složení zaručuje, že negativní vlny se na zelí nedostanou a navíc to vypadá nenápadně. Když pak vstoupí do místnosti blbec, zelí nenajde a ani nemůže způsobit, že by začalo hnít. Někteří lidé dávají zelí i do auta, ale tam by muselo být v uzamčené přihrádce, jinak to ztrácí smysl. No a kdo má tak velkou přihrádku, aby se tam nějaká pěkná hlávka vešla? Zůstaňme tedy na zemi. Písek, hadr, případně zaklínání blbců určitě bude dostačující.

Zdroj: Pixaybay
0
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *