Kočka, která zabloudila před 15 lety, se sešla se svou majitelkou

Mourovatá kočka Brandy se v pondělí 22. února 2021 po 15 letech opět setkala se svojí majitelkou Grace Jones. Ke šťastnému shledání došlo ve středisku péče o zvířata v Palmdale v Kalifornii. Co neuvěřitelnému setkání předcházelo?

ztracená kočka

ztracená kočka

Mourovatá kočka Brandy se v pondělí 22. února 2021 po 15 letech opět setkala se svojí majitelkou Grace Jones. Ke šťastnému shledání došlo ve středisku péče o zvířata v Palmdale v Kalifornii. Co setkání předcházelo?

Grace si kočku adoptovala jako asi 2 měsíční kotě v roce 2006. Médiím sdělila, že při setkání plakala, zatímco kočička Brandy ji spokojeně vrněla v náručí. Mourovatá kočička byla nalezena v Palmdale, asi půl hodiny jízdy od místa, kde Grace žije.

Je to úžasné, je to neuvěřitelné. Viděla jsem ji, zvedla ji a ona začala vrnět. Bylo to velmi emotivní,“ řekla majitelka kočky novinářům.

Co se tedy stalo?

Grace uvedla, že kočička Brandy se ztratila jen několik měsíců poté, co ji adoptovala. „Odpoledne šla ven na dvorek,“ řekla. Ale když se setmělo a ona ji šla hledat, už tam nebyla. Grace začala kočku hledat, jezdila po okolí, zkontrolovala útulky pro zvířata a bez úspěchu.

Byla jsem velmi smutná,“ řekla. „Chtěla jsem ji zpět, protože když jsem ji adoptovala, rozhodla jsem se starat se o ni celý život.

Grace se bála, že kočičku zabilo auto nebo kojot. „Ale tajně jsem doufala, že ji někdo nalezl a postaral se o ni. A myslím, že se to stalo,“ řekla.

Šťastné shledání

Grace pokračovala ve svém životě. Přestěhovala se na jiné místo v údolí a adoptoval dvě mladší kočky. V neděli pak přijala hovor z útulku pro zvířata z Los Angeles County v Palmdale, že přijali nalezenou kočku a detekovali u ní implantovaný mikročip, který byl registrován na majitelku Grace.

Ačkoli Grace změnila adresu, ponechala si naštěstí číslo mobilního telefonu, které bylo stejné jako číslo u registrovaného mikročipu.

Nejdříve jsem byla skeptická. Myslela jsem si, že to musí být chyba,“ řekla Grace. „Jaká asi existuje šance, že je to Brandy? Po 15 letech to bylo velmi nepravděpodobné. Přesto jsem si řekla, že implantovaný čip by nelhal.

V pondělí odpoledne se vydala do Palmdale, aby se podívala na Brandy. „Byla starší a velmi hubená,“ řekla. Brandy potřebovala další pomoc, protože byla podvyživená a zanedbaná.

Grace se domnívá, že kočičku někdo našel jako kotě a celé ty roky si ji nechal, aniž by se obtěžoval zkontrolovat, zda nemá mikročip. Věří, že kočka před několika měsíci musela utéct a dále se potulovala po ulicích a okolí.

Grace s kočičkou Brandy

Ale byla to stejná, klidná, jemná a sladká kočka, jakou jsem si pamatovala,“ řekla Grace.

Nemá moc energie, ale už vypadá velmi spokojeně,“ řekla Grace. „Zdá se, že je šťastná, že má znovu domov.“ Brandy byla nalezena v neděli v Palmdale, asi 65 kilometrů od místa, kde Grace nyní žije.

0
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *