Kocour začal pracovat, aby nemusel být doma

Někteří majitelé psů a koček to s péčí opravdu přehánějí. Neustále se jim věnují, mazlí se s nimi, mluví na ně a vyžadují jejich pozornost. Ale jestli to ta ubohá zvířata chtějí, o to se nezajímají.

Jak to dopadá s přehnanou péčí ukazuje případ z Argentiny, kdy si domácí kocour řekl, že už toho má fakt dost. Jeho panička ho pořád drbala, krmila zaručeně zdravou stravou, vodila na procházky a nutila ho mít na sobě různé oblečky. Kocour už to nemohl vydržet a rozhodl se nadýchat „čerstvého vzduchu“. Jednoho dne nepozorovaně opustil byt a začal si hledat novou činnost.

Zdroj: Wikimedia Commons

Najednou viděl, co je opravdový život. Seznámil se několika kočkami a při pravidelném chození za komín se dozvěděl spoustu zajímavých věcí. Mimo jiné také, že se rozvíjí online obchod a řada společností hledá doručovatele zásilek. To byla zajímavá příležitost.

Kocour Maguro totiž znal z domova, kde dosud bydlel, elektrokolo a také skútr, na kterém ho jeho panička občas vozila. Během cest odpozoroval systém ovládání, a když zjistil, že má skútr automatickou převodovku, dostal nápad se na něm taky trochu povozit. Vzhledem ke své velikosti by totiž nedosáhl na manuální řazení, ale tady to bylo bez problémů.

Zdroj: Oto Godfrey

Se svou zkušeností byl jen krůček k zajímavému povolání. Hned při první schůzce vše klaplo. Majitel sice moc nerozuměl kočičí řeči, ale zkušební jízda jej přesvědčila. Dnes tak kocour Maguro brázdí ulice Buenos Aires za nadšení přihlížejících.

0
1

1 thought on “Kocour začal pracovat, aby nemusel být doma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *