Kohouti domlouvají zápasy. Sázkaři zuří.

V jižní Americe jsou velmi populární kohoutí zápasy. Obvykle končívají smrtí jednoho z aktérů, to se ale změnilo. Kohouti začali domlouvat průběh boje i jeho výsledek.

Daniel Hernández ze Zarazy je majitel bojových kohoutů. Po několik let na jejich soubojích slušně vydělával, ale dnes je na pokraji krachu. Co se vlastně stalo?

Podobně jako se domlouvají zápasy v americkém wrestlingu, aby byly sice divácky atraktivní, ale zároveň se nikomu nic nestalo, začali se domlouvat také kohouti. Nevíme, jak se to přihodilo, že dříve agresivní nepřátelé jsou náhle schopni dohody. Nabízí se domněnka, že kohouti naskočili na vlnu pacifismu a hnutí „Na životech kohoutů záleží“.

Zdroj: US National Archive

Řekněme si to na rovinu. Komu z nás by se chtělo umírat jen tak pro něčí zábavu. Ani zápasy v klecích nekončí smrtí účastníků, i když to někdy vypadá hrůzostrašně. Kohouti ale mají také své dny a chtějí si je pořádně užít. Před zápasy tak probíhá dohoda, jak by vše mělo vypadat a kdo z těch dvou hrdinů nakonec zvítězí, aniž by musel toho druhého zmrzačit nebo dokonce poslat do kohoutího nebe.

Zdroj: Wikimedia Commons

Jenže to se nelíbí sázkařům a bookmakerům. Jak můžete sázet podle vzhledu nebo bojových tanců přes zápasy, když vidíte, jak se ti dva přátelsky baví? Mnoho lidí to již odradilo a raději se přesunuli k sázení na bojové psy, taktéž velmi populární například v Mexiku. Jiní to ovšem vzali za druhý konec a snaží se naučit základní fráze kohoutí řeči. To by nakonec mohlo vést k úspěchu.

0
0

1 thought on “Kohouti domlouvají zápasy. Sázkaři zuří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *