Koloběžky v ulicích. Sledování zahájeno.

Jak si mnozí všimli, v ulicích měst se náhle objevila záplava elektrických koloběžek k zapůjčení. Mohlo by se zdát, že jde o další zoufalý pokus o tzv. sdílenou ekonomiku, která se zatím moc nevyvedla. Opak je ale pravdou. Jde o sledování!

Na první pohled zdánlivě neškodné koloběžky. Když se však zamyslíme nad jejich fungováním, musí být jasné, že v sobě mají opravdu hodně elektroniky. Jednak kvůli sledování polohy, aby její provozovatelé věděli, kde se právě nachází a případně zamezili jejich krádeži, a také kvůli špehování.

Zdroj: UP

Že jde o špehování nejen uživatelů, ale také všeho okolí, je samozřejmě tajné. My se ale musíme ptát, zda koloběžky nemají náhodou nějaké to odposlouchávací zařízení nebo dokonce miniaturní kameru. Jejich koncentrace je totiž tak velká, že spolehlivě obsáhnou i území velkých měst s více než 100.000 obyvateli.

Nastává tedy doba, kdy nás budou sledovat nejrůznější zařízení, třeba i taková lednička nebo vysavač, a postupně omezovat naše životy. V Číně už to dotáhli tak daleko, že občané s nízkou poslušností vůči státu si ani nekoupí jízdenku na vlak.

Zdroj: UP

Vše se skrývá za řeči o tom, že je snahou chránit lidi před zločinci. Jenže pravda je taková, že jde o získání poslušnosti a manipulaci s lidským vědomím. Pokud si to necháme líbit, jednoho dne se probudíme s čipem pod kůži v prostoru obehnaném žiletkovým drátem

2
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *