Letadlem jako autobusem

A je to opět tady. Před časem uvažovala letecká společnost Ryanair o tom, že by mohli cestující v letadlech na kratší vzdálenosti stát. Poté nápad zapadl, ale nyní je vzkřísily nově vzniklé aerolinky z Chile.

Doba, kdy nám v letadle servírovali tříchodové menu a také alkoholické nápoje zdarma je pro většinu pasažérů pryč. Dnes je takový servis jen na dálkových trasách společností jako jsou Emirates, Qatar Airways nebo Qantas. Případně si můžete zaplatit letenku v business třídě, což je v případě vícečlenné rodiny stejné jako si najmout soukromý tryskáč.

Na běžných linkách tak už mnohdy nedostanete ani obyčejnou vodu. Nějaký chytrý a snaživý hoch asi spočítal, že těch pár halířů se nakonec obrátí v milióny na ušetřených nákladech. Odtud je už jen krůček k instalaci mastných tyčí pro stojící pasažéry. Platí samozřejmě přímá úměra – čím víc lidí, tím větší peníze.

Zdroj: Scoopwhoop

Už teď lze tedy cestovat na vzdálenosti do 2 hodiny letu na stojáka. Cena letenky je nepatrně levnější, než kdybyste seděli, a tak se najde dost zoufalců ochotných tuto nebezpečnou cestu podstoupit. V případě turbulencí budou sice poletovat vzduchem, ale snad to nějak ustojí, nebo lépe ulétají.

Zdroj: Inflight Feed

Pokud se tento způsob dopravy osvědčí, pak je letecká společnost připravena vytrhat všechny sedačky a instalovat tyče do celého prostoru letadla. Nezbývá tedy než popřání opravdu šťastnou cestu, Pán Bůh s námi a zlý pryč.

2
0

3 thoughts on “Letadlem jako autobusem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *