Lidstvo bylo několikrát blízko vyhlazení

Mnohokrát v dějinách bylo lidstvo blízko vyhlazení. Někdy za to mohly přírodní živly, jindy si to lidé způsobili sami. Tady jsou ty nejhorší situace.

Nový mor téměř zničil planetu v roce 2005, kdy se nějaký blb se streptokokem rozhodl ignorovat doporučení svého lékaře a navštívil salátový bar. Světová zdravotnická organizace rychle zasáhla, aby zjistila, kterých kleští se dotkl a jaké obvazy mohl použít, a hrozba tak byla rychle neutralizována. Kdyby ale došlo k nakažení, infekce by se rozšířila velmi rychle a zabila většinu lidí na zemi.

Zdroj: Wikimedia Commons

V době druhé světové války usiloval Hitler o výrobu jaderné zbraně. Kdyby se věci odehrály trochu jinak, konečným výsledkem druhé světové války mohlo být doslova vymýcení lidstva. Na konci války německé síly získaly plány na zbraň, která by nepochybně obrátila vývoj války. Naštěstí ji nacisté nebyli schopni dokončit.

Zdroj: Flick

Počítačová chyba z roku 2000 neboli „Y2K“ byla závada v počítači, která ovlivnila všechny počítače, které používaly dvoumístná data. Když by se na to programátoři důkladně nepřipravili, došlo by k poruše tisíců počítačů, což by způsobilo úplnou jadernou reakci. Kdo by v té době nebyl náhodou v jeskyni, nepřežil by.

A něco aktuálního. Pandemie čínského viru není u konce. Že by tohle byla ta poslední a nejhorší situace, na jejímž konci už nikdo nezbude?

0
0

1 thought on “Lidstvo bylo několikrát blízko vyhlazení

  1. Bude hůř. Nikdo neví, co se v tý Číně vlastně stalo a co se tam děje. Soudruzi radši někoho zabijí než aby se jakákoliv informace dostala ven.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *