Muž s elektrickou raketou se připravuje na turnaj ATP

Pokrok nezastavíš. To je jisté. A právě teď jsme svědky dalšího nevídanému kroku s oblasti využití elektrické energie. Po elektrokolech, elektrokoloběžkách a dalších zařízeních, je tady elektroraketa.

John Salvani dosáhl minulý týden nevídaného úspěchu. V tenisovém žebříčku ATP se posunul do první dvoustovky a čeká na divokou kartu jednoho z velkých turnajů. Přestože je mu již 62 let, šlape na paty předním hráčům o 2 až 3 generace mladším. Úspěch dosáhl díky speciální elektrické raketě.

Zdroj: Pixabay

Tento elektrotechnik si původně sestrojil jen elektrickou plácačku na mouchy, která reagovala na bzučení. Schopnost zasáhnout mouchu tak byla téměř 100%. Po tomto úspěchu dostal nápad, že by zařízení mohlo snímat také zvuk letícího míčku a jeho dopadu. Odtud už byl jen krůček k plně elektrické tenisové raketě.

Zdroj: Pixabay

Raketu bylo však nutné otestovat. Nejprve hraním proti zdi, pak ve dvojici na betonu, kde je odraz lépe slyšet a nakonec na antuce. Menší problémy nastaly v hale, kde nefouká vítr a zvuk míčku je tím pádem slyšet mnohem méně. Ve venkovním prostředí jsou ale výsledky skvělé a tak se John rozhodl zaměřit na antukové turnaje.

Zdroj: Wikimedia Commons

Po několika menších turnajích pro amatéry přišel ještě na další vylepšení, když do rakety namontoval posilovač, gyroskop a radar. Teď může dát svým úderům nejen patřičnou razanci, ale také správný směr. Zařízení totiž v reálném čase vyhodnocuje polohu soupeře, ohraničení hřiště, rychlost úderu protihráče, jeho výšku a váhu, dále pak rosný bod, teplotu a relativní vlhkost. Díky tomu se John posouvá stále výše na ATP žebříčku a troufá si vyzvat i takové antukové ikony jakou jsou Nadal nebo Djokovič.

0
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *