Na dovolenou opět poletíme. Bezpečně!

Aerolinky stále hledají způsob, jak dostat zpět zákazníky. Jednou z cest jsou covid pasy, které ale nemusí projít schvalovacím řízením a navíc je řada lidí, kteří se budou bát cestovat pohromadě s ostatními. Letecké společnosti ale možná našly řešení.

Individuální přístup je to, co zákazníci požadují. Aerolinky tak dumaly nad tím, jak jim zajistit dokonalé soukromí a 100% ochranu zdraví. Řešením může být využití ptáků pro kratší lety, případně delší ovšem s přestávkami na občerstvení, to znamená lovení kořisti.

Jako vhodní se k tomuto účelu zdají být orli mořští, kondoři nebo supi. V případě supů ale může nastat problém, pokud bude tímto způsobem cestovat přestárlý jedinec, malé dítě nebo zraněný člověk. Supi tak ihned vycítí příležitost a mohli by celý let velmi znepříjemnit. V některých případech by pasažér ani nemusel doletět do cílové destinace, zejména když je známo, jak se supi umí dorozumívat mezi sebou a sdělovat přesné GPS údaje o poloze mršiny.

Zdroj: Wikimedia Commons

Určitý problém bude také se zavazadly. Již nyní aerolinky snižují váhové limity a při využití dravců bude nutné si sebou brát jen nejnutnější věci jako jsou plavky, sluneční brýle, opalovací krém a kreditku.

Zdroj: New India Express

Přesto již v některých zemích národní úřady pro letectví projednávají žádosti o povolení tohoto druhu dopravy a vypadá to slibně. Například jeden z úředníků k tomu říká: „ Když může létat ta všelijaká plechová padající havěť, tak náš úřad nevidí důvod proč nepovolit tento bezpečný a milióny let prověřený způsob dopravy.“ To nás uklidňuje. Snad se taky brzy dočkáme a budeme moci vyrazit na bezpečnou dovolenou.

0
0

1 thought on “Na dovolenou opět poletíme. Bezpečně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *