Na letišti v Limě roztlačovali letadlo

Možná si někteří ještě pamatují doby, kdy šlo roztlačit nepojízdné auto. Dneska to nejen nejde, pokud si je nechcete zničit, ale navíc je to přímo zakázané. Jinak totiž pojišťovna neproplatí pojistku. Že by se ale někdy roztlačovalo letadlo, to jsme tu ještě neměli. Ale stalo se.

Už jsme si tak nějak zvykli, že ve Venezuele je v čele státu magor, který uvrhl kdysi prosperující zemi do naprosté chudoby a chaosu. V této zemi nefunguje prakticky vůbec nic. Není proto překvapivé, že nefungují ani opravy tak důležitých strojů jako jsou letadla. Asi si tam říkají, když to lítá, tak je vše v pořádku.

Zdroj: Kathmandu

Jeden takový stroj, spíše vrak, přistál nedávno v peruánské Limě. Byl to mimochodem výjimečný let, protože stroje venezuelských aerolinek nechtějí nikde přijímat. Nicméně do Limy letadlo dorazilo. Horší už to bylo se zpátečním letem.

Pilot nemohl letadlo nastartovat a tak se uchýlil ke zcela výjimečné akci. Požádal letecký personál, jestli by nepomohl letadlo roztlačit. A světe div se. Podařilo se. Skupina stewardů (letušky byly osvobozeny), pilotů a pár lidí z pozemního personálu, co se zrovna poflakovali kolem, to vzala pořádně do rukou.

Zdroj: Air Charter

Po rozpačitém začátku se letadlo dalo do pohybu. Po chvíli, když už se rychlost zdála být dostatečná, zařadil pilot hned dvojku a letadlo nahodil. Pak už šlo vše jak na drátkách. Po spuštění forsáže sice pár členů pomocného personálu odpadlo, ale se ztrátami se vždycky tak nějak počítá. Hlavně, že letadlo úspěšně vzlétlo a po několika hodinách přistálo v Caracasu.

3
0

2 thoughts on “Na letišti v Limě roztlačovali letadlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *