Nové podmínky volby královny krásy

Zastoupení všech pohlaví, sexuální orientace, barev kůže, hendikepovaných fyzicky i mentálně, zkrátka obecně vyváženost. To je heslo dnešní doby. A soutěž královny krásy nemůže v tomto směru zůstat stranou.

Na našich stránkách se věnujeme tématu genderové vyrovnanosti a volby královny krásy opakovaně. Například v tomto článku o volbě královny krásy v Afghánistánu nebo o nově zavedené kategorii filmových cen. Zaujala nás proto zpráva, která nesmí zapadnout. Americký a britský pořadatel mění podmínky pro volbu královny krásy tak, aby byla zachována přirozená rozmanitost.

Zdroj: Daily Mail

Napříště už žádný střední proud a jednolitost. To si řekli ve výše zmiňovaných zemích a otevřeli nikoliv jen kategorii, ale celou soutěž pro slečny s nesprávným množstvím sádla, jak zní oficiální označení morbidně obézních jedinců. Budou proto zavedeny kvóty podle váhy. Každá z pěti váhových kategorií bude zastoupena stejným dílem, tj. 20%. Kategorie budou následující:

  • do 50 kg
  • 50 – 100 kg
  • 100- 150 kg
  • 150 – 200 kg
  • nad 200 kg
Zdroj: Public Health

Velká konkurence se očekává zejména v nejnižší a nejvyšší váhové kategorii, nicméně šance zhubnout například z nejvyšší kategorie do nižší je minimální. Stejně tak anorektičky se těžko budou dostávat přes 40 kg váhy a tudíž na vyšší kategorii nemohou ani pomyslet.

Zdroj: Blogspot

Soutěž nabídne opravdu zajímavou konkurenci a konečně se tak můžeme těšit na spravedlivé klání, které odráží realitu života.

3
0

3 thoughts on “Nové podmínky volby královny krásy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *