Nové záchody v letadlech

Jak jsme nedávno psali, chystají některé letecké společnosti cestování letadlem ve stoje, podobně jako v autobusech. Tím se také podstatně zvýší kapacita přepravy, a tudíž se tomu musí přizpůsobit i kapacita záchodů.

Konstruktéři si nad tím lámají hlavu už delší dobu. Stále se pokoušeli nějak dostat do letadla více kabinek se splachovacími záchody a zajistit cestujícím soukromí. V tuto chvíli je však již jasné, že se to nepovede. Honba za prodejem maximálního počtu letenek je jediný cíl majitelů leteckých společností, a tak na kabinkové záchody můžeme zapomenout.

Čím je ovšem nahradit? Jedním z návrhů byly vojenské latríny z doby kolem 1. světové války. To se ale zdálo příliš i manažerům, kteří létají jinak v business class. Další návrh se inspiroval ještě v dávnějších dobách a navrhoval prostou díru v podlaze. Takové řešení však nepřichází v úvahu, protože by letadla musela létat velmi nízko. V opačném případě by docházelo k dekompresi po každé vykonané potřebě.

Zdroj: TripAdvisor

Řešení tak bude, zdá se, podobné jako v restauracích – řada pisoárů. Aby se ušetřilo, budou navíc otevřené. Ale nezoufejte, kvůli soukromí budou až v zadní části letadla. Předpokládá se, že lidé budou stát ve směru letu a jen psychopati budou otáčet hlavu za smradem. Bohužel, pisoáry budou společné pro muže i ženy.

Zdroj: UP

3
0

1 thought on “Nové záchody v letadlech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *