Nový olympijský sport na obzoru

V mnoha zemích je velmi populární krevní msta. Pro tuto činnost se mladí muži trénují již od útlého věku a v soubojích na nože dosahují mimořádných úspěchů.

Této skutečnosti si nemohli nevšimnout činovníci mezinárodního olympijského výboru. Postupně navštívili řadu zemí, kde jsou zápasy na nože na denním pořádku a těší se velké oblibě. Za všechny můžeme jmenovat například Brazílii. Kromě toho jsou tyto zápasy velmi populární ve věznicích téměř po celém světě. I tam se zástupci MOV vypravili.

Zdroj: ISTOÉ

Zeptali jsme se proto jednoho z členů MOV obeznámeného se situací, co je vedlo k přijetí zápasu na nože jako olympijské disciplíny: „Stejně jako šerm, řecko-římský zápas nebo bitva s mačetou je i duel s noži sportem, jemuž musí účastníci věnovat spoustu času, touhy a krve. Někteří dokonce končí svůj život praktikováním toho sportu, což jsou vše hodnoty, které olympijské hnutí podporuje a tleská jim.“

Zdroj: Pixabay

Na základě tohoto vyjádření jsme se v redakci začali intenzivně zajímat o největší hvězdy zápasu s noži. Zjistili jsme, že se ve Venezuele začíná s bojovou ligou zvanou chuzo, kterou zastřešuje federace Chuzos Professional Interpenitentiary League. Lize dominuje tým Facajita CC, který dělá ze sportovců skutečné gladiátory. Největší hvězdy jsou, nebo lépe řečeno byli, Antonio Fernandéz, Paulito Nuňez a Pedro Ucaraca. Bohužel, všichni tito výteční borci již nejsou mezi námi. Ale netřeba si zoufat. Vstanou noví bojovníci!

1
0

5 thoughts on “Nový olympijský sport na obzoru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *