Olizováním kůže zvýšíte příjem vitamínu D

Lidé si často kladou otázku, proč psi leží na přímém slunci. Musí jim být přeci horko. Dělají to ale zcela záměrně a velmi jim to prospívá. Kůže totiž produkuje olej, který se přeměňuje na slunci na vitamín D. Proto si psi srst olizují a tím dostávají tolik potřebný vitamín do těla.

A co lidé? Stále dokola slyšíme, jak je opalování škodlivé a měli bychom se chránit krémem s opalovacím faktorem nejméně 50, ale ještě lépe 70 nebo 100. Teda až to někdo vymyslí. Jenže vitamín D je pro člověka extrémně důležitý. Ovlivňuje látkovou výměnu vápníku, udržuje zdravé kosti, zuby i svaly. A nejen to. Má značný vliv na imunitní systém, srdce a mozek. D vitamín můžeme dostat do těla přirozenou cestou právě vystavováním kůže na slunci. Abychom příjem ještě urychlili, měli bychom si kůži olizovat stejně jako psi.

Zdroj: PxHere

Možná jste si už všimli v zemích jako je Španělsko, Itálie nebo Francie, že se místní při setkání vzájemně olizují. Není to projev nějaké lásky nebo přátelství, ale chytrost. V těchto jižních státech svítí slunce prakticky po celý rok. Lidé nemusí kupovat drahé doplňky stravy, které stejně fungují v režimu „co dovnitř, to ven“, ale také nemají čas polehávat na plážích. Našli proto jednodušší způsob právě v olizování navzájem.

Zdroj: Eurotalk

V našich končinách by to ale nevypadalo dobře a tak stačí, když se budeme olizovat sami. Některým lidem to navíc může nahradit chybějící hygienu.

3
0

2 thoughts on “Olizováním kůže zvýšíte příjem vitamínu D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *