Oprava štěpkovače skončila tragicky

O šikuly, kteří se zapíší mezi držitele Darwinovy ceny není ve světě nouze. I u nás máme již celou řadu držitelů za skutky, kterými se dobrovolně vyřadili z genového fondu lidstva. A jednoho takového borce jsme našli zcela nedávno.

Jarní práce zahrnují mnoho různých činností, často namáhavých. Lidé pak rádi využívají technických pomocníků, aby si ty nejnáročnější práce usnadnili. Pokud máte větší zahradu se stromy, je nutné je prořezávat a odstraňovat ty suché. Pak nastává problém, kam s nimi. Likvidace větví tedy patří k těm nejméně příjemným. Navíc musí člověk vynaložit poměrně velkou námahu, pokud by chtěl větvě rozřezat nebo rozštípat sekerou.

Mnohem snazší je použít štěpkovač. Dnes jsou na trhu jak ty malé, pro větvičky silné jen třeba centimetr, ale také výkonné stroje pro opravdu mohutné větvě. Náš nositel Darwinovy ceny vlastnil rozsáhlý pozemek v jižních Čechách a potřeboval skutečně pořádný štěpkovač.

Zdroj: Wikimedia Commons

Takovým strojem je například BlB JC 1985 nebo Tpc 00 CZ. Jenže i tento zázrak techniky se někdy porouchá nebo nepracuje tak, jak by měl. Pak přichází na řadu zásah člověka. I náš hrdina se ujal tohoto úkolu, když se větvě ve štěpkovači zasekly. Pokusil se je tedy vyndat, ale zapomněl stroj vypnout. Jak to dopadlo, vidíte sami. Čest jeho památce a více takových hrdinů.

0
0

2 thoughts on “Oprava štěpkovače skončila tragicky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *