Píseční žraloci. Nová hrozba na obzoru.

Začalo to v Austrálii, ale postupně se objevují všude. Z písku se vynořují ruce a snaží se stáhnout oběti pod povrch, kde se udusí. Poslední dobou jsou známy případy výskytu také na březích písáků.

Tekuté písky jsou běžné v mnoha částech naší planety. Představují velké riziko pro každého, kdo se v této oblasti ocitne. Je to jako spadnout do bažiny. Není úniku. Většina takových míst je však dobře popsána a rozumný člověk tam nikdy nepůjde. Jenže zcela nedávno se objevilo nové nebezpečí. Podivné ruce se vynořují z písku na běžných plážích a snaží se zachytit nohy kolemjdoucích, které pak strhávají pod povrch. Místní jim říkají píseční žraloci.

Zdroj: Matt Ford

Podle řady svědků jsou nejvíce ohroženou skupinou lidé s ponožkami v sandálech. Většinou se jedná o turisty, protože místní takto oblečené neuvidíte. Buďto chodí po písku zcela naboso nebo mají lehkou obuv přímo na holé noze. Jinak je tomu v případě turistů, kteří nejsou na pláže a písek všude kolem příliš zvyklí. S ponožkami v sandálech se pohybují hlavně ráno, kdy jim je zima na nohy. Mnozí si to pochvalují, ale netuší, že nebezpečí číhá doslova na každém kroku.

Zdroj: Profimedia

Zdá se však, že se tento fenomén rozšiřuje. Výskyt na březích písáku byl zaznamenám teprve nedávno, ale potvrzuje se, že žraloci jdou především po ponožkách. Myslíme si, že už jsme to tady kdysi zažili. Ne nadarmo se totiž říká „tahat někoho za fusekli.“

2
0

2 thoughts on “Píseční žraloci. Nová hrozba na obzoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *