Pokrok nezastavíš. Ani v Saúdské Arábii.

Po sérii reforem, kdy například mohou ženy řídit auto nebo chodit bez koule na noze, přichází v této přísně nábožensky založené zemi další. Tentokrát je to skutečně událost století.

Jen těžko jsme si uměli představit tak zásadní pokrok. Každá reforma trvala cca 15 let, než přešla od nápadu do praxe. V tomto případě se čelní představitelé dohodli poměrně rychle, za necelých 7 let bylo hotovo. O co tedy jde?

Jak známo, za porušení náboženských předpisů jsou tvrdé tresty. Jedním z těch nejpřísnějších je trest smrti ukamenováním. Nebudeme zde zkoumat, zda jde o humánní nebo nehumánní způsob vykonávání práva, ale v každém případě vyvolává značné kontroverze. Nejvyšší vedení země se proto spolu s příslušnými úřady rozhodlo pro radikální změnu. Napříště bude striktně určena velikost kamenů používaných při exekuci!

Toto asi nikdo nemohl očekávat dříve než po roce 2100. A tak se musíme ptát: „Jak daleko mohou úřady ještě zajít?“

Zdroj: Pixabay

Omezení velikosti kamenů ale přináší problémy s jejich hledáním. Dříve bylo zvykem vyjet si do pouště a tam prostě nasbírat vše, co bylo k dispozici. Pro tyto účely se nejvíce hodí automobily Lamborghini Urus, Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC nebo Bentley Bentayga. Nová doba ale proces hledání příliš zkomplikovala. Nikdo se nebude neustále ohýbat, aby posléze zjistil, že našel nadmíráky (opak podmíráků, pozn. redakce).

Zdroj: Hippo px

Každá změna však představuje zároveň příležitost. Máme signály, že se o výrobu standardizovaných kamenů zajímají největší světové firmy. Cena toho šutru bude pravděpodobně astronomická. Co na to naše firmy, které umí stavět nejdražší dálnice na světě?

0
0

4 thoughts on “Pokrok nezastavíš. Ani v Saúdské Arábii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *