Sleva pro neozbrojené v amerických supermarketech dopadla špatně

Už jsme si tak nějak zvykli na to, že v Americe vlastní skoro každý zbraň, nosí ji u sebe a neváhá ji použít. Obrázky z demonstrací na podporu Trumpa po prohraných volbách ukazovaly, že lidí chodí po ulicích i se  samopaly.

Za situace, kdy má každý po ruce střelnou zbraň a nevíte, jestli ji náhodou nepoužije, protože mu ruplo v kouli, je i nakupování nebezpečné. Některé americké supermarkety se proto rozhodly, že neozbrojeným lidem dají 15% slevu na celý nákup, což vedlo davy k návštěvě obchodů. Dobrá myšlenka se ale trochu zvrtla.

Zdroj: Science Meets

Každý příchozí musel nejprve projít detekčním rámem a poté dostal kartičku s QR kódem, která opravňovala k čerpání slevy u pokladny. Toto nemohlo zůstat bez povšimnutí ostatních ozbrojenců. Ihned si začali tipovat ty chudáky beze zbraně. Jakmile tito lidé opustili obchod a vezli svůj nákup k autu na parkovišti, okamžitě je obklopila skupina se zbraněmi a zabavila nejen nákup, ale taky všechny peníze a doklady. Než se policie vzpamatovala, bylo dohromady ve 230 městech okradeno celkem 15068 lidí. Celková hodnota škody se vyšplhala k 20 miliónům dolarů.

Zdroj: Flickr

Experimenty se prostě nevyplácí. Napříště se proto uvažuje se zavedením 10% přirážky, pokud nebudete mít v americkém obchodě zbraň alespoň ráže 45 mm.

0
0

2 thoughts on “Sleva pro neozbrojené v amerických supermarketech dopadla špatně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *