Soutěž Miss Afghánistán je zpět

Navzdory neutěšené situaci ohledně bezpečnosti i přísných náboženských pravidel se konala v minulém roce po delší době soutěž o nejkrásnější dívku Afghánistánu.

Organizace soutěže nebyla rozhodně lehká. Přes půl roku trval výběr účastnic a pořadatelé stále nebyli schopni zajistit dostatečný počet dívek. Casting v obcích nepřipadal v úvahu vůbec, větší města již skýtala více příležitostí. Nakonec se podařilo získat dívky dlouhodobým pozorováním tržnice, kde podle způsobu chůze organizátoři odhadovali věk a stav (vdaná/svobodná) potencionálních soutěžících. Soutěž tak měla šťastný konec.

Zdroj: Al Fanar

Po urputném klání mezi 3 dívkami, které jsou všechny z hlavního města, se stala miss Shirin Parvízová. Soutěž byla na zdejší poměry obrovsky nabitá a ani po několika kolech nebylo jasné, kdo zvítězí. Dívky musely předvést celou řadu praktických dovedností, mezi nimiž nechybělo praní prádla ve stoce, plazení se před mužem nebo nabíjení zásobníků do samopalu. Ve všech disciplínách si vedly velmi dobře.

Zdroj: El Chiguire Bipolar

Co tedy nakonec rozhodlo? Byla to až úchvatná promenáda v nikábu. Přítomní diváci, což byli otcové, bratři, strýcové a dědové soutěžících se shodují, že klíčem k úspěchu bylo nasazení brýlí. Shirin tak šlápla na plyn a svým soupeřkám se tímto odvážným krokem vzdálila na vzdálenost hodu granátem. To byl klíčový moment. Vítězství si už nenechala ujít. Blahopřejeme!

4
0

6 thoughts on “Soutěž Miss Afghánistán je zpět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *