Superman zachránil letadlo před pádem

Jak jsme psali v jednom z minulých příspěvků, vzduchem se pohybuje různá havěť. Tentokrát jsme zachytili supermana při záchraně padajícího letadla venezuelských aerolinií.

V dubnu letělo letadlo z Caracasu (Venezuela) do Limy (Peru). Kromě toho, že to byl první let za posledních 9 měsíců mezi těmito zeměmi, nebylo na něm nic zajímavého. Zajímavým se stal teprve po přeletu And. Andy, stále ještě obývané početnou komunitou Inků, jsou pro cestovatele fascinující. Jenže místní lidé vědí, že jsou také nebezpečné, zejména za deštivého počasí, což je prakticky pořád. V takových případech se ztratí i domorodec žijící v oblasti desítky let.

Zdroj: Vlad Podvorny

Také je známo, že přelet přes tyto velehory vyžaduje velké zkušenosti pilotů a odhad nastalé situace. V případě sebemenšího podcenění jde pak doslova o život. Přesně toto se stalo nepříliš zkušené posádce venezuelského stroje. Mladší z pilotů viděl před sebou bílou stěnu a domníval se, že jde o zasněženou horu. Naproti tomu starší pilot, přece jen trochu zkušenější, správně odhadl, že se jedná o mlhu a není třeba se obávat. Oba piloti ale začali dělat věci přesně naopak. Tak se stalo, že letadlo začalo poskakovat po obloze a nakonec se dostalo do víru, který jej stahoval k zemi.

Zdroj: Venezuela Analysis

A v této chvíli se zničehonic objevil superman. Jako již mnohokrát zachránil lidi, když začal letadlo zvedat do bezpečné výšky. Po úspěšné záchraně ale nečekal na státní vyznamenání, které mu chtěl udělit venezuelský řidič autobusu a zmizel v oblacích. Za nás palec nahoru!

2
0

1 thought on “Superman zachránil letadlo před pádem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *