Tajemné postavy v poušti Utah

Historie je plná zapomenutých nebo záměrně zamlčených faktů, které se nehodí do současného výkladu dějin. Proč nejsou dosud prozkoumány spousty tajemných postav v pouštích amerického státu Utah? Opravdu nikoho nezajímá, koho tyto tisíce let staré postavy zobrazují?

záhadné bytosti

Historie je plná zapomenutých nebo záměrně zamlčených faktů, které se nehodí do současného výkladu dějin. Proč nejsou dosud prozkoumány spousty tajemných postav v pouštích amerického státu Utah? Opravdu nikoho nezajímá, koho tyto tisíce let staré postavy zobrazují?

Díky nehostinným podmínkám se v kaňonech pouště Utah skrývají místa s fascinujícími malbami tajemných postav a zvířat. Tyto rytiny a kresby zdobí skalní stěny a byly vytesány do kamene před mnoha tisíci lety. Jejich datování je ovšem velice složité. Výpočet stáří obvyklou radiouhlíkovou metodou vychází z poklesu počtu atomů izotopu uhlíku 14C v původně živých objektech, což zde pochopitelně neplatí. Díky specifickým podmínkám pouště se předpokládá, že stáří těchto maleb a obrazců může být i desetitisíce let.

Jedná se tedy o umění z úsvitu lidstva? Proč takto zásadní objevy nebyly dosud detailně prozkoumány? Nehodí se snad evolučním biologům a archeologům do učebnic a vědeckých publikací? Sami se přesvědčte, jaké podivné postavy a různé záhadné symboly malby zobrazují. Domníváme se, že v nich lze spatřit jak prehistorická zvířata, tak i ukázky mimozemského života.

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Three_Kings_Panel.jpg

Podle současných výzkumů je mohl vytvořil indiánský kmen Hopi, ovšem proč by indiáni malovali postavy, které je samotné vůbec nepřipomínají? Fascinoval je snad někdo nově příchozí, jehož podobu museli nesmazatelně zvěčnit do skály?

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Great_Gallery_Panel.tif

Některá vyobrazení mají zvláštní hlavy, jedná se o nějaké lidské postavy s anténami na hlavě. Jsou to mimozemské bytosti? Vědci se snaží malby interpretovat, domnívají se, že se jedná o etnografické prvky a ozdoby, ale jasná spojitost s jinými kmeny nebo kulturami nebyla vůbec prokázána. Co tedy mají postavy na hlavách?

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nine_Mile_Canyon_petroglyphs_-_panoramio.jpg

Tisíce těchto fascinujících maleb a rytin stále čekají na prozkoumání. Nachází se na rozsáhlém území v oblasti kaňonů:

  • Kane Creek Canyon
  • Black Dragon Canyon
  • Kachina Bridge
  • Horseshoe Canyon
  • Nine Mile Canyon

V souvislosti s výše uvedený jistě není náhoda, že i dnes ve státě Utah dochází k velkému počtu pozorování UFO (neidentifikované létající předměty). Tyto případy popisují některé tajné spisy FBI. Třeba dle deníku The Daily Mail lidé v Utahu pozorovali a natočili tyto záhadné objekty.

Na veřejnosti se také objevila přísně tajná zpráva FBI z roku 1947, která popisuje dva stříbrné disky na večerní obloze. Podobné dokumenty lze najít na odtajněné internetové knihovně FBI: The Vault (Trezor). Těšte se, jak další překvapivé informace zde objevíme!

1
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *