Ve vzduchu nelítají jen mouchy. Své o tom vědí piloti.

S jarem se vždy objevuje ve vzduchu všelijaká havěť. Sami to zažíváme na silnicích, kdy se najednou přední okno zaplní žlutozeleným hnusem, který je jako lepidlo. A co teprve, když na skle přistane něco většího.

Poslední dobou se nám objevuje takový nešvar. Lidé se chtějí hlavně bavit a vymýšlí nejrůznější aktivity, při kterých se z nich stávají kandidáti na Darwinovy ceny. Zvlášť úspěšní jsou ve vzduchu.

Zdroj: ecologyisnotadirtyword

Takový paragliding nebo let rogalem jsou ještě v celku bezpečné. Úmrtnost zde nepřesahuje 50%, což je přijatelné. Horší je však skok z letadla s deštníkem nebo volný pád z balónu nad rybníkem. Pak může dojít k situacím, že se piloti letadel při přistání nebo vzletu, kdy se nachází letadlo v malých výškách, musí složitě vyhýbat poletujícím šílencům.

Někdy to však může dopadnout špatně. Mladá žena si takto vyskočila dokonce v lodičkách při párty v horkovzdušném balónu. Neznáme okolnosti, ale domníváme se, že mohla být pod vlivem náboženské sekty „Vzhůru do oblak, zpátky na zem.“ Toto heslo si ovšem vyložila tak, že po vystoupání do určité výšky je nutné se vrátit zpět nejrychlejším možným způsobem.

Zdroj: Inter Clean

Po cestě dolů nepotkala jen různý hmyz, který se jí kvapně vyhýbal, ale také velké dopravní letadlo. Následky jsou tristní. Umytí letadla bude totiž stát nejméně 100.000,- Kč. Jednomu z pilotů se v krku vzpříčil kus koky, kterou pravidelně žvýká pro uklidnění a jedna z letušek si musí koupit úplně nové prádlo a punčochy, jelikož při pohledu na tu havěť na skle ji přestaly fungovat svěrače.

Zdroj: Elite Readers
1
0

4 thoughts on “Ve vzduchu nelítají jen mouchy. Své o tom vědí piloti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *