Vše, co jste nevěděli o mravencích a báli jste se zeptat

Mravenci mohou být malí, ale v těchto drobných stvořeních je toho mnohem víc, než se na první pohled zdá. Zde je 10 faktů o mravencích, které vám naprosto vyrazí dech!

1. Tři mravenci se rovnají jedné včelě, zatímco 50 mravenců se rovná ptákovi.

2. Pokud mravenec najde celý bramborový lupínek, ostatní mravenci pomocí feromonů řeknou: „Gratulujeme k zatraceně velkému bramborovému lupínku, který jsi našel.“

3. Mravenec jednou viděl, jak se papež svléká.

4. Pokud vám někdo nabídne 70 dolarů za všechny mravence ve vašem dvoře, měli byste to vzít.

Zdroj: Pixabay

5. Je nepřesné označovat mravence jako „mořské šašky“, ale někteří vědci to rádi dělají, když nikdo neposlouchá jejich laciné triky.

6. NASA kdysi vyslala 5.000 mravenců do kosmické lodi, aby zjistila, zda se dostanou do vesmíru. Ti idioti to ale vzali rovnou do oceánu.

7. Pokud uvidíte mravence nesoucího list, nese ho Davidovi Attenboroughovi, protože ví, že se rád dívá na listy.

8. Když zemře královna kolonie mravenců, ostatní mravenci v kolonii se spojí a vlezou do Hondy Civic. Muž pak vyjde z lesa, vleze do Hondy Civic a odjede do kina s pornografickým filmem. Tento proces je znám jako „úlová smrt“.

9. Mozek mravence je extrémně malý. Je to velikost včely.

10. Na vyhlazení jedné mrtvoly králíka je potřeba asi 200 mravenců. Pak vlezou dovnitř jeho prázdné kůže a poté přimějí jeho duté tělo tancovat jazz, aby pobavilo osamělé děti, které si samy hrají v lese.

Zdroj: ČT

Zdroj: ClickHole

0
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *