Záhadné vraždy u jezera Bodom

V noci 4. června 1960 se stala u jezera Bodom v jižním Finsku, cca 20 km od Helsinek, trojnásobná vražda. Neznámý vrah zabil 2 dívky ve věku 15 let a jednoho chlapce ve věku 18 let. Napadeni byli celkem 4, ale jeden přežil. Vraždy nebyly nikdy objasněny a jsou obestřeny řadou záhad a nejasností.

Tento případ je i po letech stále velmi živý a jeho vyšetřování hodně zmatené. Policie důkladně prozkoumala celé okolí, vyslechla řadu svědků, ale nikoho tenkrát neobvinila. Až po 25 letech od události byl obviněn jediný přeživší, toho však soud zbavil viny. Proč se tak stalo? Jednoduše proto, že se nenašly nejen žádné důkazy, ale ani žádné stopy pachatelů! Na místě prostě nic nebylo, kromě mrtvých těl a spousty krve.

Někteří svědkové sice říkali, že viděli v blízkosti jakéhosi německého zaměstnance jedné místní nemocnice, ale tato stopa k ničemu nevedla a spíše to byla snaha to na někoho svézt. Co si tedy máme o tomto případu myslet? Je to velká záhady a žádné přirozené vysvětlení pravděpodobně neexistuje. Nabízí se tak otázka kdo, a hlavně proč to udělal. Jestliže to byla lidská bytost, pak to muselo být dokonale připravené a následně perfektně uklizené. Protože se nic neztratilo a navíc jeden člověk přežil, musíme se znovu ptát proč? Jak to, že někdo zabije 3 lidi a čtvrtého ušetří? Byl to jeho komplic nebo známý? Asi sotva, když byl také pobodán a dostal se k soudu za dlouhou dobu a bez důkazů.

Mohlo to být ale jinak. Jezero Bodom nebylo nikdy důkladně prozkoumáno a v tom to možná vězí. Stejně jako je záhadné jezero Loch Ness ve Skotsku, je i toto jezero podle místních lidí zahaleno tajemstvím. Co když v sobě ukrývá něco velmi nebezpečného? Dozvíme se to někdy?

1
0

3 thoughts on “Záhadné vraždy u jezera Bodom

  1. Jasně, o tom co se tam stalo se nikdy nic nedozvíme. Prý to možná udělal někdo z policie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *