Záměna jmen způsobila problémy

V USA se často můžeme setkat s tím, že lidé dávají svým dětem různá bizarní jména nebo zaměňují mužská a ženská. Spolu s nepřechylováním příjmení tak může dojít snadno k záměně, když člověka nevidíte nebo neslyšíte. A někdy to způsobí opravdu vážné komplikace.

Alice Smith. Dylan Rose. Dvě jména, u nichž máme dojem, že v prvním případě jde o ženu, ve druhém o muže. A je to přesně naopak. Alice je muž, Dylan žena. Oběma jejich jména způsobila komplikace v případě zdravotních potíží.

Zdroj: Your.MD

Alice trpěl po 3 dny zvláštní bolestí v levé dolní části břicha. Ne často, zato když přišly, tak byly velmi silné. Vypozoroval, že to děje při delší chůzi. Jakmile bolest přišla, nemohl ani stát, natož chodit. Po pár minutách v poloze vleže bolest odezněla. Kontaktoval proto pomocí formuláře své pojišťovny lékaře s prosbou o radu. Zakrátko mu přišlo zcela jasné sdělení: máte buď menstruační potíže, nebo jde o mimoděložní těhotenství. Naštěstí se vše záhy vyřešilo parádním průjmem.

Zdroj: Adobe

Naproti tomu chudák Dylan pociťovala určitý tlak kolem konečníku. Postupovala podobně jako Alice a výsledek byl také zajímavý. Přišel jí recept na léky na prostatu. Naštěstí si vzpomněla na návštěvu mexické restaurace a konzumaci habanero salsy k tacos. Sklenice mléka, pár hodin čekání a pak šup na mísu vše vyřešilo.

3
0

3 thoughts on “Záměna jmen způsobila problémy

  1. zajímavý je, jak se jména u cizinek přechylují a u domácích ne, př. Bartyová (austrálie) ale Nash (ČR), taky ale nekdy komentátoři jména nepřechylují – Serena Wiliams, takže bordel jak má vypadat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *