Žvýkačka s chutí brokolice se neujala

Pamětníci si určitě vzpomenou na 60. až 80. léta, kdy se dokonce i v tehdejším Československu daly koupit žvýkačky s desítkami příchutí od mnoha firem. Jedny z nejoblíbenějších dodávala řecká firma ION.

Zlatá éra žvýkaček se však začala postupně měnit na šedivou. Z trhu zmizela řada firem, které neuspěly v konkurenční válce a vše v podstatě ovládly jen 2 společnosti: Wrigley a Cadbury. Obě dnes pokrývají asi 65% trhu a na sortimentu je to znát. Kde jsou ty fantastické příchutě nejrůznějšího ovoce? Nebo taková skořicová! Jistě i dnes ji lze koupit, ale proti tomu, jakou chuť měla kdysi je to bída.

Zdroj: ION

S tím, jak se postupně lidé pokoušejí vymýšlet kdejakou blbost, se svezl i světoznámý prodejce šmakulád McDonald. Ten se pokusil v roce 2014 uvést na trh žvýkačku s chutí brokolice. Pokud se vám už dělá nevolno, máte správný odhad. Byl to podle dostupných zkušeností takový hnus, že firma zařadila zpátečku a stáhla nabídku z trhu dřív, než se o tom začalo mluvit v širší veřejnosti.

Zdroj: McDonald

Názory na konzumaci žvýkaček se však liší. Zatímco západní svět, zejména USA, vyznává žvýkání jako cosi zdravého pro zuby a ústní dutinu, východní medicína tvrdí zcela něco jiného. Podle tradiční čínské medicíny způsobuje žvýkání napětí v hlavě a zvýšený tlak, což má silně negativní následky na činnost mozku, navozuje stavy migrény, poruchy sluchu a mnoho dalších problémů.

Je tedy na každém, čemu dá přednost.

4
0

2 thoughts on “Žvýkačka s chutí brokolice se neujala

  1. Taky si pamatuju ionky. Fakt skvělý a jako děti jsme je milovali víc než ty ostatní značky. Pedro nic moc, ale Donaldy měli obrázky a s nima se kšeftovalo 😄.

  2. Ty ION byly skvělý. Sbíral jsem obaly jen od nich a měl jich snad 300. Teď se dá na ebay ještě sehnat originál celá žvejkačka, ale cca za 4 €. Škoda, že jsem to tenkrát netušil :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *